[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4833: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3933)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4835: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3933)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4836: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3933)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4837: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3933)
Napady - brainstorming : Herní témata - Page 3
ESQ forum


Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Search for:
Print view
Author Message
Post Posted: Mon May 18, 2015 19:18
Site Admin
User avatar
Site Admin
Status: Offline
Joined: 30. 09. 2013
Posts: 75
Od toho presne tento topic je.


Top
 Profile  
 
Post Posted: Thu May 28, 2015 15:00
User avatar
Newbie
Status: Offline
Joined: 19. 03. 2015
Posts: 2
Bude zranění řešeno celkovými životy postavy podobně jako v UO nebo to bude sofistikovanější třeba na jednotlivé části postavy? Kdyby byly životy na jednotlivé části postavy, tak by se dalo např. postavě zranit ruku, tak aby ji nemohla používat nebo nohu, aby nemohla utíkat, atd...


Top
 Profile  
 
Post Posted: Tue Jun 02, 2015 12:30
Site Admin
User avatar
Site Admin
Status: Offline
Joined: 30. 09. 2013
Posts: 75


Top
 Profile  
 
Post Posted: Sat Jun 13, 2015 8:44
User avatar
Newbie
Status: Offline
Joined: 09. 03. 2015
Posts: 6
Bylo by od Vas hezke, kdyby jste k tem grafickym updatum psali trosku podrobnejsi komentare. Co se od posledne zlepsilo atp. Me osobne posledni dva graficke updaty prijdou jeden jako druhy. Z vnejsku nevidim zadny rozdil, obzvast kdyz nevim na co se mam divat.

Mam otazku, bude grafika prirody a prostredi v ESQ vypadat stejne jako ve Valley benchmark?

(Musim rict, ze trosku jsem z tech poslednich dvou obrazku prirody zklamany. Valley benchmark ma nadhernou prirodu a efekty ale z tech poslednich dvou obrazku to vubec na kopii Valley benchmarku nevypada)


Top
 Profile  
 
Post Posted: Sat Jun 13, 2015 13:13
Moderator
User avatar
Moderator
Status: Offline
Joined: 30. 06. 2013
Posts: 48
Location: Prague


Top
 Profile  
 
Post Posted: Sat Jun 13, 2015 22:56
Scout
User avatar
Scout
Status: Offline
Joined: 28. 02. 2015
Posts: 43
Trosku bych zas nacal tema charu, konkretne demorf druida. Chapu, ze hodlate pouzit jakoze funkcni a zazity system charu z E1, ale co mi trosku chybi, je lepsi pet system, kdy hlavne ten demorf je zavislej na petovi, jakoze nema nejak extra dmg jen holi, nebo kouzla vubec, jakozeacim vyssi armor a lvl cile, tim vic k nicemu.
Peti jsou na E1 nastaveny stylem tamni, boostni, all kill, neudrzis peta, jdes tamnout dalsi, opakuj proces.
Behem expeni a low lvlech je to asi jedno, kdy rela tivne kazdou chvili ma clovek jiny druh peta.
Problem podle me nastava ve chvili, kdy napr ma skill si neco tamnout, ale herdingem to neudrzi. Z hlavy me napada mantis.
Dalsi vec je, ze s progressem postavy se peti zlepsuji o dost min. Npc se vic regeneruji, davaji jed, pet nema zadnou protekci/prevenci na jed, znemoznuje to leceni, nestiha se ubijet npc a zaroven udrzet peta, atd.
Jediny jedu imunni peti jsou az spider queen a phase widow, jakoze top peti s narocnosti lvl 30 a 90 a 95 tamingu, kdy jejich respawn neuspokoji poptavku vice nez 1 druida, jakoze i s velkou snahou proste ten pet umre a pak clovek ceka tyden a vic na resp.
Dovednosti petu jsou omezeny na kousani a u dvou na port...

Co takhle pridat nejakou obdobu bond systemu, moznosti ozivit si peta a system expeni/treningu peta pro jeho zlepseni.
Pripadne drobne vlastnosti ruznych petu podle druhu - pavouci/hadi - odolnost na jed, sance otravit cil/hazeni pavuciny, medvedi vetsi vydrz a vetsi sance udrzeni agra, system bonusu smecky na napr nekolika slabsich psu/kocek najednou, ten mantis by si i po tamnuti udrzel ability plivani, atd

Aby to nebylo nudne tamovani milionu kusu do zblbnuti do zasoby a kdyz razite system pomalu neomezeneho lvlu, aby i ti peti byli co k cemu, diky

Edit: jo a aby pet hidnul/stealthnul s majitelem, kdyz nebude agro


Top
 Profile  
 
Post Posted: Tue Jun 16, 2015 13:52
Site Admin
User avatar
Site Admin
Status: Offline
Joined: 30. 09. 2013
Posts: 75


Top
 Profile  
 
Post Posted: Wed Jun 17, 2015 13:41
User avatar
Newbie
Status: Offline
Joined: 17. 06. 2015
Posts: 2
Zdravím,

co si pamatuji ze začátku hraní na E1 a s tím spojené věci co by mi hru udělali ještě trochu zábavnější je například, v případě že by to bylo možné, rozdělení např. levelově zbraní až do 30 lvl, kdy si pamatuju, že jsem se jako hráč těšil vždy na další, které budu moci dosáhnout. To samé platilo i u druhů brnění, kdy by hru udělalo, dle mého názoru ještě zábavnější, kdyby se přidaly ještě třeba 2 druhy rudy na brnění pro lvl 27 a 30. Nevím jestli tohle platí u většiny hráčů, ale mě samotného vždy motivovala hodně snaha dosáhnout dalšího bodu ve hře, třeba i tím, že jsem si na sebe právě mohl obléci další nové kusy zbroje.
U těch zbraní by mě třeba i bavila možnost změny zbraní, kdy by byly např. 2 druhy Giant axe, kdy jedna by byla lepší třeba v průraznosti a druhá zase v rychlosti zásahů. Je to jen takové zpestření, kdy by si hráč mohl vybrat jakým stylem chce hrát a tím i uzpůsobovat svoje vybavení.

Možná je to zbytečné, ale mě samotnému i takové drobné zpestření vždy dodá větší chuť hrát a právě dosahování různých věcí ve hře byť to je vybavení hráče, či levely mě vždy na hrách bavilo - tzv. si honit ego, že má moje postavička něco co ostatní třeba ještě ne. :)


Top
 Profile  
 
Post Posted: Sun Sep 06, 2015 16:37
User avatar
Newbie
Status: Offline
Joined: 06. 09. 2015
Posts: 1
Čo tak nejaké pokrové stoly?
Možno že som to prehliadol, ale riešil sa loot systém v parte? V tomto smere by nebol od veci loot systém wowka.


Top
 Profile  
 
Post Posted: Thu Jan 12, 2017 10:04
Newbie
Status: Offline
Joined: 12. 01. 2017
Posts: 1
Mě napadá pár věcí, které bych byl alespoň rád, aby se zvážily. Endor jsem hrál déle, než je zdrávo, a za tu dobu jsem nashromáždil několik vážných výhrad vůči systému. Endor byl(je) klenot mezi UO shardy, ale všude je možnost zlepšení, popřípadě vývoje. Co mě tam vždy vadilo/ co by podle mě stálo za probrání jako důsledek nového enginu:

Takhle přece nevypadám!
S novým enginem bych rád, aby byla možnost si nějak upravit, jak vaše postava vypadá. Nemusí to být vyložene Elder Scrolls styl s posuvným měnidlem pro každou oční řasu, ale alespoň základní věci, jako třeba 3 presety výšky, barva kůže, vlasů, očí? (jestli ty vůbec budou vidět pořádně), 3 presety stavby těla (tintítko, střední, korba).

Všichni mágové jsou rasisti
Na Endoru fungoval systém statů podle ras a povolání. Předpokládám, že bude zachován i zde. Na to je má otázka: nedalo by se nějak upravit, aby bylo možno efektivně hrát i třeba orka mága? Jak byl endor koncipován, nemělo valného významu hrát jinou rasu pro dané povolání, než tu "nejlepší" (s výjimkou pár exotů, kteří to zkusili pro srandu, ale moc dlouho jim to nevydrželo), protože prostě bylo potřeba se soustředit na jeden až dva staty, které daná rasa měla nejlepší, a proto 90% mágů bylo drowů, roguové lidi, berserkové orkové. Možnost mít efektivního orka mága nebo drowa berserkra by bylo úžasné pro případné RP (pokud se s něčím takovým alespoň trošku počítá).

Aby síla sílou byla
Na Endoru kolovala fáma (na které může být hodně pravdy), že stackovat sílu je k ničemu. Že působené zranění na blízko se s ní nezvyšuje. Nevím přesně, co na tom bylo pravdy, ale mluvilo o tom dost lidí na to, abych to alespoň zmínil v souvislosti se staty. Předpokládám, že tohle máte již podchycené, ale bylo by fajn, aby bylo možno stackovat jeden konkrétní stat nebo skill a dosáhnout tím zajímavých nových rozměrů, a aby to tak šlo u každého statu nebo skillu (nejen heal/anatomy popřípadě magery u herky a dexy u rogua... ano ten seznam co šlo je poněkud delší, ale ten seznam co nešlo by se taky dal vypsat informovanějšími lidmi).

Koně, všude samí koně
Se změnou hráčského pohledu ve hře (z hora do 1st nebo 3rd person) přijde poměrně logicky i určité zpomalení bojů. Na to, aby jste se řítili vysokou rychlostí lesem, nerozmašírovali si hlavu o strom, a ještě přes rameno stříleli z těžké kuše by bylo třeba vysoce nadlidských schopností (nemluvě o výcviku koně). Když pomineme nereálnost celé situace, 1st person znamená menší přehled o situaci kolem sebe, což je naprosto vpořádku a mě se líbí, ale také to znamená, že kdyby se vám před obličejem prohnala banda blbounů a za vteřinu se opět odjinud vyřítili jiní a obecně by se pohybovalo stejnou rychlostí, jako na Endoru, kde každému od určité úrovně permanentně přiroste zadek k nějakému mountovi a zakrní nohy, byl by z toho celkem velký chaos. Tedy návrh: omezit činnosti (i bojové) na koni, zmenšít jeho manévrovací schopnosti (180° otočka během milisekundy) a i dále to udělat tak, aby boj z koně měl význam, ale byl jen situační, spíše než primární styl. S celou rychlostí boje pak také souvisí čas potřebný pro zabití. Nejsem příznivce hodinového pižlání, ale pokud by se zpomalil boj, nemělo i za následek o pár procent větší výdrž postav?

Oheň, Voda, Země, Vzduch, Infarkt
Celou dobu, co jsem hrál na Endoru jsem se sám sebe (protože žádné z původních GM vedle mě nesedělo) ptal, proč jsou ve hře elementální mágové. Necromancer je originální záležitost a koncept je fajn. Proč ale musí mít každý element vlastní školu a mágové se dělí podle nich? Jedná se prakticky jen o přebarvení a změnu dmg typu, a to je vše. Jediná větší změna je u elementálů earth vs ostatní. Dmg type může být velký faktor, to je pravda, ale co to ve výsledku znamenalo? Krom své oblíbené barvy se určitý typ mága téměř vyřadil z některých dungeonů, což žádné jiné povolání už jsou pouhou existencí nikdy neudělalo, a resist gear se stejně nosil jen na univerzální typy dmgů a kouzel (lightning, harm, shock) protože nemělo cenu si vybírat speciální gear že věděl, že na něj za rohem čeká naštvaný ohnivý mág. Chápu, že tohle by byla velká změna, ale můj návrh je takovýto: zkonsolidovat elementální mágy do jednoho mága, který by měl kouzla různých elementů (ne jen přebarvení, ale i jiné efekty - flame strike oheň - vysoký magic dmg, magic boulder jako země - piercing physical damage atd). Bylo by tedy na mágovi, jaká kouzla použije, když by si všiml, že ten oheň toho nedělá tolik, co by měl.

Druidi nám morfují
Fajn, chápu že strefovat se do druid systému je takové trošku nesportovní, protože se jedná o jeden z nejvíce (jestil ne úplně nejvíc) měněný systém ve hře. Brblal jsem si pro sebe, když se přestalo morfovat za regy, ale pak jsem si na ty crystaly zvykl a bavily mě. Brblal jsem i když přišly armor charmy, ale taky jsem si na to zvykl, i když o něco méně nadšený. Morf systém se postupně vyvíjel, a já bych rád viděl v ESQ další krok tohoto vývoje. Ne proto, že si myslím, že je momentální stav na Endoru je špatný, ale proto, že mi tam stále něco malého chybí (i když nevím, co to je) a rád bych viděl další krok.

Hurá! Max level, ...kolik že ještě?
Tohle bude hodně kontroverzní bod a věřím, že se tu projednává často, ale co s max levelem a endgamem? Četl jsem zde Demovy argumenty, že nebýt absence lvl capu, na Endoru by lidi už dávno nehráli. Rozhodně na tom něco je, ale těch lidí, co mají 40+ není zas tolik. Rozhodně by si zasloužili něco za výdrž a loajalitu, ale je tou správnou odměnou větší level? To taky asi naráží do problémů s rasami a staty, protože pokud nebude level cap a budou se zvyšovat staty, jako na Endoru, bude separace ras o to markantnější.

Tak ten Everest je pěknej, ale že bych ho musel vidět dvakrát
Viděl jsem, že se zde řešilo, zda více postav na jeden účet. Ať to dopadne jakkoliv, prakticky každý bude mít vice než jednu postavu, dříve nebo později. Problémy typu dual snad nebudou vůbec existovat, ale bude nějaký důvod, aby člověk zůstal u své jedné postavy, kromě většího osobního skillu s jejím ovládáním?

Již jsem dost pracoval...
Na novém enginu bude nějakou dobu trvat, než vzniknou addony, jako náhrady razora, injectu a podobně (jestli vůbec vzniknou). Co chudáci řemeslnící? Dokážu si představit, že stát měsíc v kuse v dole a provádět akci: "použij krumpáč, zacil zem" nebude zrovna splněný sen. Máte v plánu/ bylo by možné udělat craftění více o kvalitě a méně o kvantitě oproti Endoru?

Já toho umím fakt hodně!
Nový systém, nové přiležitosti. Co takhle nové skilly / lepší využití starších? Třeba takový Musicianship si moc lásky neužil, a to by se daly s ním skládat a přehrávat sonety. Camping byl dobrý tak pro crafty a začínající bojovníky, ale moci si někde udělat táborák, aby si skupina odpočala při dlouhé válečné výpravě by bylo skvělé pro prokreslení atmosféry a třeba i systémová záležitost (nejde umývat bandy krom když máte vztyčený camp - asi hloupý příklad, ale stále příklad).

Snad to alespoň nějaké GM dočetlo až do konce a nezačalo ignorovat při prvním pohledu na délku postu. Tak jako tak mě bude hodně zajímat, jak bude ESQ pokračovat, jako někoho kdo na Endoru začínal krátce po začátku bety. Ať už budou vaše reakce na mé nápady jakékoliv a ať už to budu hrát nebo ne, tak hodně štěstí.


Top
 Profile  
 
Post Posted: Tue Jan 17, 2017 11:27
Site Admin
User avatar
Site Admin
Status: Offline
Joined: 30. 09. 2013
Posts: 75
" Nemusí to být vyložene Elder Scrolls styl s posuvným měnidlem pro každou oční řasu"

Uz je, tohle máme hotový. :D


Top
 Profile  
 
Post Posted: Tue Jan 17, 2017 19:40
Moderator
User avatar
Moderator
Status: Offline
Joined: 30. 06. 2013
Posts: 48
Location: Prague
Ambrose prave jsi se stal mym oblibencem. Diky moc za post, urcite ti vysledkem udelame radost ;-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  

Post new topic Reply to topic  [ 62 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO